MUZEJI U LONCU

TKO:
Muzeji u loncu -  Gradski muzej Požega i Muzejska udruga istočne Hrvatske.

ŠTO:
Humanitarna akcija Muzeji u loncu prikuplja isključivo kompletirani, novi ili korišteni neoštećeni pribor za pripremu i serviranje hrane i pića uz prateće kuhinjske potrepštine.

KOME:
Domaćinstvima, školama i vrtićima sela s poplavljenih područja županjske Posavine.

KADA:
Od 1. kolovoza do 30. rujna 2014.

ZAŠTO:
Ljudima iz poplavljenih sela županjske Posavine koji su se vratili, da bi nastavili funkcionalno živjeti, neophodno trebaju:

1.    Posude i modli svih materijala za pripremu hrane i pića

2.    Posude (lonci, tave, tepsije) za kuhanje, ocjeđivanje, pečenje i prženje s poklopcima

3.    Zdjele svih vrsta, materijala i dimenzija za serviranje jela

4.    Tanjuri (plitki, duboki, desertni), beštek (žlice, vilice, noževi)

5.    Pribor za pripremu hrane i pića - kuhinjski noževi, daske za rezanje, batići za tučenje mesa, oklagije, kuhače, otvarači za konzerve, grabilice,
viljuške za meso, cjedila, lijevci

6.    Pribor za serviranje hrane i pića – tacne, košarice za kruh,

7.    Soljenke, bibernjače, posude za ulje i ocat, posude za čačkalice

8.    Posude plastične za čuvanje hrane, kutija za čuvanje kruha

9.    Kuhinjske platnene krpe i salvete, pregače, stolnjaci plastični i krpeni

10.    Čaše, šalice, posude (bokali, boce) za serviranje pića.

Nije li logično da se upravo Muzej u loncu sa svojim dokazanim prijateljima pobrine za to?

KAKO:
Navedeno je potrebno je donijeti u najbliži muzej za sada na području istočne Slavonije (od Virovitice do Iloka), ili kupljeno ostaviti u supermarketu
Naši volonteri i dobrotvori će organizirati prijevoz u prostore DVD i JVP Požega gdje ćemo sakupljene predmete kompletirati i uz pomoć vatrogasaca i dobrotvora razvesti na kućne adrese domaćinstvima, školama i vrtiću poplavljenih sela županjske Posavine.

SVE INFORMACIJE:
Sandra Krizmanić:
e mail : Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite. ; Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.
mbt: 099 707 698 5

Maja Žebčević Matić: