Drugi Festival hrane i vina, održan u Zagrebu 5. travnja 2014. godine bio je prilika da se Muzej u loncu predstavi zagrebačkoj publici. Ali ne samo to, po prvi puta su zajedničku točku pronašli, pa su tako i po prvi puta nastupili Muzej u loncu,  TZ Požeško slavonske županije i TZ Grada Požege. Sinergija Županije, Grada, turističkih zajednica koje je okupio jedan projekt, vrlo je znakovita i otvorila je prostor za daljnju plodnu suradnju. Uz majsko vino, kipfelkoch i cicvaru koje je pred prepunim posjetiteljskim prostorom štanda pripremao Muzej u loncu sa šeficom restorana Grgin dol Marijanom Pranić, Maja Jakobović je predstavila Slavonsku korpu – gastronomski projekt TZ Požeško slavonske županije.  O nadolazećem Aurea festu i budućoj turističkoj ponudi Muzej u loncu, sve je rekla Silvija Podoljak iz TZ Grada Požege. Ne samo da se predstavila zanimljiva prošlost i običaji kroz priče o posebnim i neobičnim jelima, nego se mnogo toga reklo i o sadašnjosti i budućnosti.

Zadovoljna publika zagrebačka, ali i ona požeških korjena, koja je došla podržati požeške turističke perjanice, otišla je sita i zadovoljna. I ono što nam je najdraže s upitom, doći ćemo Požegi u posjet tragom mirisa zaboravljenih jela i pića......