U adventskom ozračju, zahvaljujući Gradu Požegi i Anđeoskoj kuhinji, Muzej u loncu, svojim je specijalitetima zamirišao pješačku zonu, 12. i 13. prosinca 2014., ponukavši građane na dobrovoljne priloge za Udrugu MI – udrugu roditelja djece s posebnim potrebama.

Osim dobrotvorne svrhe. to je bila jedna od onih prilika u kojima Muzej u loncu ima mogućnosti propitati djelotvornost zaboravljenih starih jela Slavonije, poput trganaca sa sirom i šunkom, radetzky riže, paštete od jetrice ili čvaraka, pijanaca i gunjanskih gojtana, kao tradicijskog fast fooda.

Uz osmišljvanje prigodnog pakiranja i ambalaže podatne za jelo uz šetnju, sudeći po interesu prolaznika, čini se da je Muzej u loncu na pravom tragu.